5 Waluty krajowe, które Bitcoin jest bezwzględnie kruszony w 2020 r.

Cena Bitcoinu wzrosła o 50% do 128% w stosunku do walut światowych od początku 2020 roku i analitycy uważają, że trend ten może się utrzymać.

Dane od pseudonimowego analityka porównują wyniki Bitcoinu (BTC) z globalnymi walutami od początku 2020 roku.

Dane te pokazują, że wyniki Bitcoin Evolution wzrosły wszędzie od 50% do 128% w stosunku do głównych światowych walut.

Wyniki Bitcoinów w stosunku do różnych walut światowych. Źródło: DriftwoodPalace

Wyniki Bitcoin w stosunku do różnych światowych walut. Źródło: DriftwoodPalace

Analityk powiedział:

„Aktualizacja ceny bitcoinów w różnych walutach i w różnych przedziałach czasowych. Zacznijmy od początku, cena wzrosła z 57% w UE do 100% plus w Argentynie, Brazylii, SA, Rosji, Turcji itd. (ceny są oparte na oficjalnym kursie USD i mogą różnić się w rzeczywistości).

Bitcoin znacznie lepiej radzi sobie z dewaluacją walut, często przy wysokiej stopie inflacji. Na przykład argentyńskie peso odnotowało 53,9% w 2019 r., co jest najwyższym wynikiem od ponad 30 lat.

W porównaniu z brazylijskim realem i argentyńskim peso, Bitcoin odnotował 128,4% i 103,5% zysków. Aktywa cyfrowe odnotowały również wzrost o 56% do 69% w stosunku do walut rezerwowych, takich jak dolar amerykański i euro.

Wenezuelski boliwar również silnie spadł w stosunku do Bitcoina w warunkach niekontrolowanej hiperinflacji.

Niestabilny charakter wielu gospodarek w Ameryce Łacińskiej często powoduje nowe, wszechobecne rekordy w transakcjach typu peer-to-peer Bitcoin w Wenezueli i Argentynie.

Od początku 2020 roku znani inwestorzy z Wall Street, tacy jak miliarder Paul Tudor-Jones, określili Bitcoin jako potencjalne zabezpieczenie przed inflacją. MicroStrategy, notowana na giełdzie amerykańska firma o wartości miliarda dolarów, również niedawno zakupiła Bitcoin o wartości 250 milionów dolarów jako swój główny składnik aktywów skarbowych.

Silne wyniki Bitcoin’a w stosunku do wszystkich światowych walut od początku roku mogą wzmocnić argument, że BTC rozwija się jako magazyn wartości.

Należy również zauważyć, że cena Bitcoinu spadła bardziej niż jakiegokolwiek innego towaru lub indeksu w marcu 2020 roku. Stało się tak, ponieważ cena spadła o 65% do 3.596 dolarów na BitMEX.

Pomimo tego, Bitcoin odbił się mocno, odnotowując roczny wzrost na poziomie ponad 12.400 dolarów i umieszczając 244% wzrost od początku roku do końca miesiąca. Podkreślając silną dynamikę BTC, pseudonimowy analityk dodał:

„Bitcoin rozbił się mocniej niż jakikolwiek inny towar lub indeks na początku tego roku“. Bardzo niewiele indeksów czy aktywów odzyskało te straty. Tymczasem od połowy lutego Bitcoin wzrósł we wszystkich walutach. Od 6% w Szwecji do 50% w Brazylii i Zambii“.

Bazując na pozytywnym trendzie cenowym BTC i jego silnych wynikach w stosunku do walut rezerwowych, strategowie uważają, że Bitcoin może nadal rozwijać się w warunkach obecnej niepewności gospodarczej.

Meltem Demirors, dyrektor ds. strategii w CoinShares, powiedział:

„Więc gdzie Bitcoin siedzi w cyklu gospodarczym? W okresach niepewności gospodarczej i słabości dolara, Bitcoin prawdopodobnie skorzysta w ten sam sposób co złoto. Jeśli Bitcoin nadal będzie finansowany, nie będzie w stanie pozostać odizolowany od systemu finansowego“.

Niektórzy analitycy twierdzą, że zamiast znacznego wzrostu wartości Bitcoinów, wartość światowych walut spadła w stosunku do BTC i innych aktywów, takich jak złoto.